Anders dan zwarte en bruine beren houden ijsberen geen winterslaap. Alleen als een vrouwtje zwanger is, brengt ze vanaf november de winter door in een sneeuwhol dat ze zelf graaft in een sneeuwheuvel. Het hol heeft een tunnel en aan het eind van de tunnel is de kraamkamer. Soms zijn er meerdere kamers in een hol, maar meestal maar een. Een hol bevindt zich meestal op het vasteland, aan de kust. De meeste ijsberenholen waar de moeder overwinteren vind je op Wrangel eiland, aan de kust van Siberië. Er zijn daar 500 holen geteld.

In januari worden dan de kleine beertjes geboren. De andere beren doen in de winter hetzelfde als wat ze in de zomer doen: jagen, eten en slapen.

Overigens is de winterslaap niet helemaal hetzelfde als bij andere dieren. Het is meer een winterrust, want het ijsbeer-vrouwtje wordt soms even wakker. Dat was goed te zien op de webcam waarmee ijsbeer Tania in Blijdorp in januari 2010 werd gevolgd. 

Reacties

Eenzaam (1):

lol ik ben eenzaam haha shock blank stare (19.03.2010)

lala (11):

hi leuke site ik heb mijn werkstuk ook over ijsberen gehad leuk onderwerp. xxx mij (17.02.2010)

jesus (9 jaar):

ik ga mijn spreekbeurt doen over ijsbeer ik wel alles over ijsbeer weet (31.01.2010)

brandon bosma:

wat een liefe dieren!!!! smile smile smile surprised smile smile smile (13.01.2010)

Reageer!


Gebruik smileys